Kutak za roditelje
Online nastava
Online učionicama Glazbene škole Ferdo Livadić učenici mogu pristupiti putem aplikacije Microsoft Teams.
Učenici koji dosad nisu koristili svoj AAI@EduHr elektronički identitet (ime.prezime@skole.hr) za Microsoft 365 paket (Microsoft Teams i ostali programi) mogu pristupiti online učionicama prateći sljedeće korake:
AKTIVACIJA MICROSOFT 365 PAKETA
- Otvoriti stranicu info.carnet.hr
- Kliknuti na Prijava
- Kliknuti na AAI@EduHr
- Ulogirati se pomoću učeničkog @skole.hr računa i pripadajuće lozinke
- Kliknuti na Dozvoli
- Pod odjeljkom CARNET id kliknuti na Pošta i usluge u oblaku
- Pod odjeljkom Microsoft 365 kliknuti na Aktivacija
- Kliknuti na ikonu Odjava lijevo od imena i prezimena u gornjem desnom kutu ekrana
Postupak aktivacije najčešće traje do sat vremena, ali može trajati i do 24 sata.
PRIDRUŽIVANJE UČIONICI POMOĆU MICROSOFT TEAMS APLIKACIJE
Kliknite ovdje za preuzimanje aplikacije Microsoft Teams.
- Otvoriti aplikaciju Microsoft Teams
- Zatvoriti poruke dobrodošlice
- Kliknuti na Timovi uz lijevi rub ekrana
- U polje Pridružite se timu pomoću kôda upisati kôd za online učionicu koju ste dobili od nastavnika i zatim kliknuti na Pridruži se timu
Učenici koji ne znaju svoju lozinku (ista se koristi za pristup eDnevniku za učenike) trebaju se obratiti razredniku ili administratoru imenika u njihovoj redovnoj školi. U slučaju poteškoća prilikom pristupanja virtualnim učionicama molimo Vas da se obratite nastavniku temeljnog predmeta.
Kako zaštititi djecu na internetu
Djeca, kao najranjiviji korisnici Interneta, mogu biti izložena neprimjerenim sadržajima ili ponašanjima na Internetu i zbog toga im je potrebna potpora odraslih, odnosno roditelja, neovisno o tome što djeca o temi sigurnosti i ponašanja na Internetu često znaju više od samih roditelja.
Program Zaštita sigurnosti djece na Internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske regulatorne agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) te u partnerstvu s Hrvatskom poštom. Program se provodi već nekoliko godina s ciljem upoznavanja učenka s pravilima ponašanja u virtualnome svijetu i prevencijom elektroničkog nasilja te informiranja o sigurnosti na Internetu. On pruža dodatnu pomoć sustavnom obrazovanju osnovnoškolske djece, uz davanje potrebnih informacija njihovim roditeljima o odgovornom ponašanju prilikom uporabe mrežnih tehnologija, u trenutku kada se djeca njima počinju samostalno koristiti bez stalnoga nadzora odraslih. Više informacija o programu, dostupnim materijalima i aktivnostima potražite na http://bit.ly/HAKOM1.
U cilju edukacije roditelja i djece, HAKOM je pripremio i video o zaštiti djece na Internetu koji je dostupan na poveznici http://bit.ly/HAKOM5, a čija je glavna namjena upućivanje djece o prihvatljivom i odgovornom komuniciranju na Internetu te stvaranju odnosa povjerenja u kojem se djeca odraslima uvijek mogu obratiti ako se zbog korištenja Interneta osjećaju nelagodno, ustrašeno ili ugroženo.
Do sada su na mrežnim stranicama HAKOM-a objavljene i tri brošure koje donose praktične i korisne savjete o opasnostima i sigurnosti na Internetu, zaštiti privatnosti i osobnih podataka, načinima ponašanja i uporabe društvenih mreža. Brošura Kako se zaštititi u svijetu interneta i mobilnih telefona dostupna je na http://bit.ly/HAKOM4.